Kažkada buvo pakliuvusi, deja neveikianti. Tačiau išliko netikėtas artifaktas- du labai bevertės dokumentacijos lapai. Tai aišku kopijos padarytos su kokia nors “Era”, tačiau tai kogero tikros gamyklinės dokumentacijos gabalai. Matyt buvo bandoma, o gal ir gaminama Santaka pagal visus “ГОСТus”, nes megėjai tikrai nepaišytų tokių paklodžių ir neskaičiuotu korpuso briaunų dydžio. Ir dar Lietuviškos raidės!
Pažiūrėkit į PCB detalių kiekį- kiek RAM/ROM čipų (16 x 565РУ6, 8 x 565РУ5, 8 x 576РФ2, 1 х 556РТ5, 3 x 556РТ4 ). Matyt norėjo klonuoti vienas prie vieno, ir nesuprato- kam reikia tiek atminties. Matyt nežinojo, kad originalioje ZX naudojamos brokuotos atminties mikroschemos?
December 22, 2019 at 9:12 pm
Speju jog tai kas pas tave nuotraukose yra pradinis Santakos varijantas.
Detaliu neprisimenu, o ir kurime asmeniskai nedalyvavau.
Elektronikoj 903 sektorius (taip tada vadinosi) gavo finansavima tokio asmeninio kompiuterio sukurimui, o tiksliau nukopijavimui nuo ZX Spectrum. Tada tai buvo iprasta praktika. Tavo nuotraukose yra to “kurimo” rezultatas.
Veliau buvo nutarta paleisti serijine gamyba. Pasirinkta Minsko skaiciavimo masinu gamykla, kuri gamindavo ir dideles skaiciavimo masinas kaip pvz. EC1060 kas buvo IBM360 arba IBM370 kopija. Santakos gamybai serijiniu budu gamykloje reikia paruosti gamybine dokumentacija, kuri skiriasi nuo tos kuri buvo padaryta Elektronikoj. Kadangi serijinei gamybai yra kiti reikalavimai. Ta kuria as atidaviau useriui ir yra serijine. Tiksliau jos komponentai. Pacia Santaka surinkau as. Veliau papildziau didesne atmintim, diskasukio valdymu ir t.t.
Buvo isleista ir Santakos programavimo instrukcija, kurios autorius buvo vienas is Santakos kureju Gediminas V.
G. K. (iš newsgroup omnitel.electronics)
December 25, 2019 at 11:12 am
Turėjau tokį, išsiskyrė kokybišku surinkimu, korpusu, nepalyginsi su kitais klonais, kurių tuomet buvo pilna pardavime