Paaiškinimai apie specifikacijas
Kompiuteriu kaina rodoma iš interneto, kaina rodoma tokia, kokia buvo siuloma pardavimui serijos paleidimo metu. Poto daugelis kompiuterių, savo gyvavimo pabaigoje buvo žymiai pigesni. Todėl, pvz. Atari 800 (be raidžių) kainavo $1000 1979 metų pinigų. O jau 1983, XL tik $165. Todėl kaina tik įdomus “fun” faktas apie to meto kompų kainas. Nes daugelis žmonių nesupranta kokie brangūs buvo kompiuteriai. O jei dar pridėsim tarybų sąjungos specifiką, suprasi kad kompo kaina buvo tragiška.
Grafika- kai kurie kompiuteriai turi tik vieną, fiksuotą, grafikos režimą. Kiti kompiuteriai turi kelis, irgi fiksuotus. Tuo tarpu kompiuteriai su perprogramuojamu GPU turėjo “lanksčius” parametrus. Ir jie monitorius/televizorius sugebėdavo rodyti vaizdą, tai ir galima buvo susikurti savo “grafikos režimą”.
RAM kiekis. Vieni kompiuteriai turėjo nekeičia atminties kiekį, į kitus buvo galima įilituoti papildomus čipus arba kišti papildomą plokštę. Vėliau atsirado standartizuoti atminties modeliai (ZIP/SIMM/DIMM…) ir atminties kiekis pasidarė nelabai apibrėžtas.
CPU ir jo dažnis. Seniau kompai turėjo įlituotą procesorių ir jo dažnis dažnai buvo susietas su viso kompiuterio dažniu- sistema buvo sinchroniška vaizdui. Labai dažnai būdavo, kad vaizdas stabdydavo procesoriaus darbą, ir visiškai nesvarbu, kad daug MHZ, bet procesorius beveik neveikdavo, kol buvo formuojamas vaizdas. Kai kurie kompiuteriai netgi turėjo “turbo” režimą, kai buvo galima išjungti vaizdą, jei reikia pagreitinti skaičiavimus. Todėl su senaisiai kompiuteriai negalima sakyti, kad 4MHz labai greičiau nei 2.8MHz. Taip, pat nelabai korektiška lyginti skirtingus procesorius- antikinis 6502 tikrai lėtesnis, nei “moderniškas” Z80 ar beveik 32 bitų 68000.